جهاني بينديشيم، محلي عمل كنيم

       

از چند روز گذشته تبليغات رسمي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر در كشور آغاز شده. شورايي كه اگر داراي تركيب كارآمد و مناسبي باشه مي‌تونه منشا خدمات موثري باشه. از اونجاييكه شهر سنگسر در دهه‌هاي اخير تقريبا هيچ حامي‌ ذي‌نفوذي در هرم قدرت نداشته تا از حقوق مردم اين شهر در بده‌بستانهاي اقتصادي و سياسي دفاع كنند و داد بي‌عدالتي‌هايي كه نسبت به اين شهر روا مي‌شه رو بستانند. شوراي شهر به لحاظ داشتن ساختار رسمي در شرايط فعلي تنها مرجعي است  كه در كنار نهادهاي مردمي مي‌تونه در اين زمينه مفيد باشه. تجربه شوراهاي قبلي در سنگسر نشون داده اگرچه هيچوقت تركيب اعضاي شورا، تركيب مناسب و متجانسي نبوده، با اين حال همين شوراها تونستند خدمات خوبي انجام بدهند.

در انتخابات اخير با اينكه خيلي از افرادي كه مي‌تونستند در اين شورا مهره موثري باشند به دليل رفتارهاي نا‌آگاهانه‌اي كه در عرصه‌هاي انتخابات گذشته خلق شد، به ميدان رقابت نيامده‌اند. با اين حال مثل همه دوستداران سنگسر اميدوارم شوراي برگزيده از بين كانديداهاي موجود شورايي در شان اين نام باشه.

راستي مي‌خواستم در اينجا از انجمنهاي شهر سنگسر در سالیان دور يادي كنم كه اگرچه نماينده طبقه قدرتمند و مرفه شهر بودند، با اينحال زبان رسايشان خواب از مركزنشينان استان مي‌ربود و جرات هرگونه تعرضي به حقوق اين شهر رو از آنها مي گرفت. ياد همه اونها و ياد كيانوش كه اين‌روزها سعي مي‌كرد با زبان گوياي سنگسري دردها و مشكلات شهر رو فرياد بكشه به خير.

توضيح: عنوان اين مطلب از شعار زنده‌ياد كيانوش در انتخابات اولين دوره شوراي شهر گرفته شده.

            

/ 3 نظر / 15 بازدید

با سلام مي خواستم خواهش كنم كه اسامي كانديداها رو برامون رو سايت بزارين تا قبل از انتخابات و اومدن به سنكسر(sangesar) از اسامي و سابقه كاريشان مطلع شويم

شهروند مسئول

اين بار هم شورای شهر ما خالی از کيانوش است. حيف از آن همه تلاشی که زنده ياد کيانوش حيدريه برای آگاهی شهروندان و سربلندی و سرفرازی شهروندان زادگاهش کشيد. اميدوارم شهروندان فهيم همدیگر را در راه نقد منصفانه از عملکرد شورا و تقدير و تشکر خالصانه ياری رسانند.

شهروند مسئول

با عرض پوزش از خوانندگان کامنت ها در کامنت قبل می بايست از واژه زحمات به جای تلاش استفاده می شد که خطايی از نويسنده سر زد. باز هم عذرخواهی از دوستان.