28 تیرماه سالروز درگذشت زنده یاد کیانوش حیدریه

گاهی اوقات در زندگی به افرادی برمی خوریم که از همان ابتدای آشنایی بخشی از ما می شوند و در تمامی لحظه های شاد و غمگین با ما هستند بدون شک کیانوش عزیز برای همه کسانی که او را می شناسند اینگونه بود.

 نیمه تیرماه سال 1385، آخرین صحبت تلفنی بود که با هم  داشتیم. هیچوقت صدایش را چنین خسته نشنیده بودم. در مورد جشنواره گویش های استان صحبت کرد و گفت در وبلاگش، نسیم  سنگسر، توضیحات بیشتری دراین مورد داده است. پرسیدم چرا صدایت اینقدر خسته است؟ گفت: در بیمارستانم . علت را سوال کردم گفت: مشکل خونی دارم. پرسیدم جدی که نیست؟ با آرامش همیشگی پاسخ داد : توکل به خدا هر چه مقدر شده است همان خواهد شد. گفتم : تو هنرت را در عرصه های مختلف زندگی نشان دادی واین بار هم باید هنرت را در مبارزه نشان بدهی.پاسخ داد : من تصمیم به مبارزه دارم تا قسمت چه باشد. خوب می دانست با انکار حقیقت نمی تواند حقیقت را تغییردهد پس با توکلی که  نشأت گرفته از کلام مولایش بود  که فرمود : راضی و خوشنود باش به آنچه برایت مقدر شده است ، تقدیر را پذیرفت .مگر نه آنه خود سروده بود :

با علی مستان دم از حق می زنند...........

کیانوش با خود و خدای خود صادق بود.

به دلیل رشته تحصیلی و محیط کاریش که بیمارستان بود به مسائل پزشکی آشنایی زیادی داشت.درد این بیماری رامی شناخت اما روحیه اش قابل تحسین بود.

عشق خدا را که همه عمر تجربه کرده بود این بار با دردی که می کشید تجربه کرد.

می دانست خدا انتظارش را می کشد.

چنان سر بلند زیسته بود که وقت رفتن آرزوی فرصتی بیشتر  نداشت چراکه در دوران کوتاه اما  پر بار زندگیش بسیار فراتر از وظایفش عمل کرده بود.

راهنما بود وقتی راه گم کرده ای می دید چون کجروی ها قلبش را مملو از درد می کرد.

سخاوتش در برابر کسانی که به کمک احتیاج داشتند بیدریغ بود.

بسیار فروتن بود.

بخشنده بود و به راحتی گناه دیگران را می بخشید مگر گناه کسانیکه به عمد یا سهو روند پژوهش های سنگسر شناختی را منحرف می ساختند،آنگاه با قدرت و شجاعت وصف ناپذیری لبه تیز انتقادش متوجه آنان می شد، دیگر چشم پوشی را نمی شناخت چون هدفش را باور داشت.

رویای او مجد و سربلندی سنگسرش  بود ، حال به هر نام که خوانده شود ، سنگسر یا مهدی شهر . و در این راستا تمام  سعیش در برطرف ساختن کدورت ها و به ثمر رساندن همدلی ها بود .

آرزویی جز شناساندن فرهنگ غنی و قدیم سنگسری نداشت و در این راه بسیار سخت کوش بود و خستگی ناپذیر. اوعظمت را در تداوم حرکت در این مسیر می دانست.

کیانوش با زندگی کوتاه و پر حاصلش به آرامی از کنار ما گذشت  در خاکی که به آن عشق می ورزید، در بارگاه شریف امامزاده قاسم ( ع ) آرام گرفت و به سروده خودش : سفر او را به آغاز روشنایی برد.....  

دوستداران آن عزیز در سراسر دنیا پس از گذشت چهار سال از پرواز ابدیش  هنوز  بهت زده اند و ناباورانه به جای سبز این سرو سهی می نگرند. چه زیباست آخرین پیامش را نیز دریابیم،  در غم نبودش  دل به اندوه نسپاریم  وبه او تأسی کنیم و باتوکل، تلخی این حادثه دردناک  را بر خود هموار سازیم  و برای شادی روح بزرگوارش به آرزوهایش جامه عمل بپوشانیم.

خاطره های  شیرین کیانوش عزیزمان  را از دل نمی زداییم،  او را با همه خوبی هایش در دلهایمان زنده نگاه می داریم و خدمات گرانقدرش را ارج می نهیم.  بار خدایا روح پاک کیانوشمان را غریق رحمات خاصه خود گردان .                                                                        

 کیانوش حیدریه در بهشت سنگسر همیشه زنده است.

                                                                          ماندانا اعظمی

به نقل از : سنگسر نیوز

/ 17 نظر / 58 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صحرا

سینه سرخم ولی نمی خوانم تکسوارم ولی نمی رانم گاه صحرا و گاه در دریا در کجایم خودم نمی دانم تقدیم به عزیز از دست رفته کیانوش من صحرا

شایان نجاتی

با درود شعر و احساس با ترانه غم انگیز رفتن تو بروز شد منتظر قدمهای مهربان و حضور سبزتان هستیم لطفا در مسابقه بزرگ موسیقی پاپ ایران هم که لینکش در پایان این ترانه گذاشتم حتما شرکت بفرمایید با سپاس فراوان تا درودی دیگر بدرود[گل]

یک مهدیشهری

سلام .دوستان عزیز بیایید همه باهم به دکتر محمد سعیدی کاندیدای جوان مهدیشهری رای دهیم .انتخاب ایشان افتخاری است برای شهر عزیزمان مهدیشهر.برای آشنایی بیشتر به آدرس www.dr-saeedi.com/‏ سری بزنید.

سید عرفان خادمیان

سلام من عرفان هستم پسر هاجر حیدریه فرزند علی محمد حیدریه خواهر رحیمه و روبابه حیدریه و خواهر حسین و حسن ومحمد علی و سهراب حیدریه کیانوش حیدریه پسر دایی مادرم میشد خدا بیامرزتش من شما رو لینک کردم اگه امکانش هست من هم لینک کنید

شایان نجاتی

با درود شعر و احساس با ترانه جدایی کار مشترک من و فرح منصوری ترانه سرا بروز شده است منتظر قدمهای سبز و کلام مهربانی شما بزرگوار هستیم با سپاس فراوان تا درودی دیگر بدرود[گل]

شایان نجاتی

درود بر شما با آهنگ تو که رفتی با صدای امید محمودی و تنظیم نوید احمدی که ترانه ش از من هستش بروزم منتظر قدمهای سبز و کلام پر مهرتان هستم... با سپاس فراوان در صورت امکان اطلاع رسانی بفرمایید تا درودی دیگر بدرود[گل]

شایان نجاتی

درود بر شما با ترانه خاطره ها بروزم و منتظر حضور سبز و کلام مهربانی شما بزرگوار هستم... تا درودی دیگر بدرود[گل]

آشنا

با سلام مسئله تجزیه شهرستان قریب الوقوع است آماده باشید - به دوستانتان اطلاع دهید منبع کاملا موثق

شرکت تخصصی چشم برتر (سنگسر)

شرکت تخصصی چشم برتر (سنگسر) شرکت چشم برتر ارائه خدمات تخصصی دوربین مداربسته و دزدگیرهای فوق هوشمند. انواع دوربین مدار بسته انتقال تصاویر اعلام سرقت اماکن اعلام حریق اماکن تابلو های روان و ثابت LED مهدیشهر،میدان امام رضا،ابتدای بلوار 22 بهمن،ساختمان صدف 0232-3626271 09192761614 کسایی ----------------------- همشهری عزیز آیا مایل به تبادل لینک هستید؟؟