انتقال آب چشمه " اسپی رو" به مهدیشهر(سنگسر) منتفی شد

      

طرح انتقال آب چشمه "اسپی رو" به مهدیشهر(سنگسر) ظاهرا توسط مقامات استانی از دستور کار مصوبات سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری حذف شده است. این طرح که پیش از این مطالعات اولیه آن توسط شرکت "ری آب" و با تامین هزینه شهروندان سنگسری انجام شده بود، قرار بود جهت ایجاد منبع آب پایدار برای این شهر اجرا گردد.

سنگسریها معمولا خاطره خوبی از این نوع اقدامات ندارند در سالهای گذشته دو طرح بزرگ انتقال آب از چشمه گل رودبار و چشمه روزیه (از منابع آبی مهم شهرستان مهدیشهر(سنگسر) ) به سمنان با هزینه بسیار بالا انجام شد. در مورد چشمه گل رودبار با اینکه مخالفتهای مردمی گسترده‌ای هم انجام شد که حتی در رسانه‌های خارجی هم بازتاب پیدا کرد ولی متاسفانه با استفاده از اهرم زور و  وساطت امام جمعه وقت (شاهچراغی) و آقای حمید روحانی (تاریخ‌ساز معاصر) دعوا به نفع مرکز استان خاتمه یافت.

آب چشمه روزیه هم طی چندین سال با هزینه بسیار بالا به سمنان انتقال یافت بدون اینکه سهمی از این منبع آبی به مهدیشهر(سنگسر) اختصاص پیدا کند. در ابتدای اجرای طرح مزبور مسیر انتقال آب از حوالی شهر سرخه عبور می‌کرد اما از آنجاییکه ممکن بود شهر سرخه به مدد افراد صاحب نفوذش در قدرت سهمی از این آب مطالبه کند مسیر اجرای طرح با صرف هزینه بیشتری با عبور از مهدیشهر(سنگسر) تغییر داده شد. ظاهرا در نظام جمهوری اسلامی در استان سمنان دیواری کوتاهتر از دیوار مهدیشهر(سنگسر) وجود ندارد.

و اما :

1- معلوم نیست چرا اینقدر اصرار وجود دارد برای توسعه مرکز استانی که حد‌اقل‌های لازم برای اینکار را در اختیار ندارد و آب شرب خود را از تاراج منابع آبی شهرستانهای دیگر تامین می‌کند.

2- متاسفانه پس از شروع عملیات اجرایی جاده چشمه آبگرم مهدیشهر(سنگسر) از سمنان بدون توجه به مسیر اصلی و کم هزینه این جاده که از مهدیشهر(سنگسر) آغاز می‌شود (در مطالب بعدی در این خصوص بیشتر خواهم نوشت) این دومین اقدامی است که احساسات سنگسریها را جریحه‌دار می‌کند.

3- به فرماندار و اعضای شورای شهر به خاطر این موفقیت بزرگ تبریک عرض می‌کنم.

   

/ 5 نظر / 63 بازدید
حمیدجون

بهترین سایت ایرانیان حمیدجون: دانلود فیلم و کارتون - گالری عکس - بیش از 70 بازی آنلاین - فال و تست ها - سرویس رایگان برای وبلاگ ها - مطالب جالب - آموزش های مختلف و .... [تعجب][چشمک] لینک سایت: www.HamidJON.COM ............................................................. بزرگترین سایت موزیک آنلاین عزیزجون با 7 زبان مختلف دنیا: [هورا] لینک سایت: www.AzizJon.Com لینک سایت برای ایران: www.AzizJon.Org

قلب یخی

سلام بهتون تبریک میگم خیلی حالب بود . [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مهدی

اینجا بهشت است وبوی خاک و گندم و کبوتر می آید و من خاندان خدا را می بینم... (یادداشت یک سنگسری)

مهدیشهر نیوز

سلام پست بسیار جالبی بود . به امید روزی حداقل 20 نفر وبلاگ نویس درست و حسابی تو سنگسر داشته باشیم تا اینطور مسائل بهتر منعکس بشه .

مهدی

به آرامی مردن را آغاز می کنی اگر سفر نکنی اگر چیزی نخواهی اگر به اصوات زندگی گوش ندهی اگر از خودت قدردانی نکنی به آرامی مردن را آغاز می کنی زمانی که خود باوری را در خودت بکشی وقتی نگذاری دیگران به تو کمک کنند به آرامی............ با عرض سلام خدمت دوست و همشهری عزیز . از لطف شما بابت لینک کردنم سپاسگذارم. خیلی دوست دارم بیشتر با شما آشنا بشم. در صورتی که تمایل داشتید، این افتخار نصیبم بشه، لطفا خودتون رو معرفی کنید. ممنون و خدانگهدار. موید باشید. بای...